STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Kościół a zakłady pogrzebowe - ręka rękę myje ?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TomaszL




Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 3

PostWysłany: Sro, 25 Mar 2015 22:34:50    Temat postu: Kościół a zakłady pogrzebowe - ręka rękę myje ? Odpowiedz z cytatem

Założyłem konto na portalu i jest to mój pierwszy post. Od 30 lat nie mieszkam już w Bcy, więc staram się nie zabierać głosu w sprawach miasta, ale jedno nie daje mi spokoju. Zastanawia mnie jedna rzecz. Ostatnio miałem okazje (niestety) dwukrotnie uczestniczyć w pogrzebie bliskich osob w Bcy. Wiadomo, jest z tym związana masa formalności i załatwiania spraw. W związku z tym udałem się do Urzędu z aktem zgonu, następnie do kościoła (Fara) i tam z zakonnicą, która mnie obsługiwała również załatwiałem wszelkie formalności. Jakież było moje zdziwienie, gdy zakonnica delikatnie mówiąc poleciła mi (raczej skierowała mnie) zakład pogrzebowy XXX . Jeszcze większe zdziwienie mnie spotkało, gdy dowiedziałem się, że grabarz, który pracuje i jest zatrudniony w kościele, a tym samym jest pracownikiem utrzymywanym przez Kościół i wiernych, jest również najbliższą rodziną pani, która jest właścicielką (polecanego przez zakonnice) zakładu pogrzebowego. Tym samym pracownik utrzymywany przez wiernych, który nadzoruje cmentarzem, od razu kieruje "klientów" do swojej córki. Jeszcze śmieszniejsze jest to, że osoba opłacana przez wiernych pojawia się również w czasie pogrzebu w służbowym samochodzie firmy pogrzebowej.
Czysty biznes i co więcej nikt się z tym nie kryje. Czy nie uważacie, że jest to konflikt interesów i, że w takich sytuacjach kościół powinien być bezstronny i zatrudniać osoby nie związane z branżą?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Sro, 25 Mar 2015 23:48:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jak się czasy zmieniły! I to w każdym powołaniu!
http://www.czasbrodnicy.pl/czasbrodnicy/1,93191,17527294,Do_tanca_zagrali_franciszkanie.html
http://www.hip-hop.pl/news/projector.php?id=1421142978
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doris




Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 217

PostWysłany: Czw, 26 Mar 2015 02:43:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Tomaszu nie zauważyłeś ,że klechy z naszego kościoła zrobili swój biznes?.

Za obecnego proboszcza z Fary zauważam wzrost nachalnej pazerności ,kult kasy zapanował na maxa,na ołtarzu już nie widzę Krzyża ale skarbonke.

Na plebani jak w supermarkiecie interes kwitnie.

Papież ich gani za to ,a oni swoje,mają gdzieś to co mówi ich szef.

Klechy łamią Kodeks kanoniczny kan 945par 2 i 947 KK ,można ich za to postawić przed sądem kościelnym ,pamiętaj ,jezeli klecha żąda od Ciebie kasy to już złamał Kodeks kanoniczny !,który zabrania żądania jakichkolwiek pieniędzy za jakąkolwiek posługe duszpasterską !!!,wszelkie posługi są darmowe i dobrowolne !!!!.


A jeżeli klecha żąda kasy to ty żądaj pokazania cennika i podstawy prawnej z Kodeksu kanonicznego !.

Cennik posług religijnych jest surowo zakazany przez Episkopat !,w razie oporu żądaj podania numeru tel do biskupa i dzwoń, powiedz co myślisz o sprawie ,pamiętaj ,że to za jego zgodą klechy są takie zachłanne, więc nie miej dla niego skrupułów,zagroź natychmiastowym zawiadomieniem mediów i Watykanu o próbach wyłudzania pieniędzy za posługi religijne i zrób to ! .

Nie miej złudzeń ,biskup nie odbierze twojego telefonu,ale jego sekretarz ,który spławi cie jak natręta ,niestety wierni to dla nich zwykłe natręty,tak oni rozumieją swoje powołanie ,chociaż mówią ,że służą Bogu i naśladują Jezusa to w ich czynach nie znajdziesz krzty tego naśladownictwa
(...nie przyszedłem aby mi służono ,lecz aby służyć,... "Jeśli ktoś chce być pierwszy, niech będzie ostatni ze wszystkich i sługą wszystkich!")

zadzwoń do różnych telewizji i napisz protest do Watykanu ,na pewno od ręki zrezygnują z kasy ,wszyscy tak róbcie ! ,a kler wróci do swej roli czyli służba wiernym w pokorze i skromności

i pamiętajcie Kościół nie jest własnością kleru !,ale wszystkich wiernych !,każdy katolik ma prawo dane przez Boga do zabierania głosu w sprawach koscioła i kler musi słuchać tego głosu i stosować się do niego bo "Vox populi vox Dei " .

Ale jak widać po rekolekcjach ,kler guzik obchodzi co ludzie o nich myślą i czy mają jakies pytania, nie ma mozliwości zadawania pytań i współdecydowania o nim.
Kiedy Bóg dał klerowi pełną władze nad kościołem i pozbawił lud boży głosu ?.

Nie pozwólcie aby kler robił z naszego Kościoła biznesu i zdzierał z wiernych kasy i bez rozliczenia się z dochodów robił z nim co chce ,

to wy wierni macie prawo decydować na co idą wasze dobrowolne datki !!!.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qncept




Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 4891
Skąd: Ze 100% soku z grapefruite'a.

PostWysłany: Czw, 26 Mar 2015 12:36:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie lepiej jest kremować Question

Doris, zostać klechą to być biznesmenem...
Przecież oni po to "służą' bozi. Darmozjady pie......e. Kasy fiskalne obowiązkowo.
Manipulują ludźmi jak chcą a jak się sprzeciwisz to grzech.

Piszesz o Franciszku (o dziwo mam jakiś tam szacunek do tego człeka).
Jeszcze trochę a go zlikwidują, a kto Question Swoi, bo staje się niewygodny, łamie zasady kościoła, pielęgnowane od zarania dziejów.

Powracając do kościelnych usług. Chromolić to, pogrzeb świecki i po kłopocie.
Cytuję: "Świecki pogrzeb jest niejednokrotnie nazywany „szytym na miarę” podsumowaniem życia zmarłego. Zamiast tradycyjnych formuł liturgicznych, stosuje się tutaj całkowicie indywidualne podejście do oddawania hołdu zmarłemu. Ogromną rolę odgrywa rodzina i najbliżsi nieżyjącej osoby. To oni mają największy wpływ na przebieg całej ceremoni".

Co klecha może wiedzieć o zmarłym, ciągle klepie tą samą śpiewkę za grubą kasę.

Ludzie, nie dajcie się manewrować za cenę wyimaginowanego życia wiecznego Exclamation



Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bamberbomber




Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 753

PostWysłany: Czw, 26 Mar 2015 13:01:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda sam tego doświadczyłem idziesz do biura parafialnego Fary i od razu zakonnica poleca potem jeszcze grabarz też. Coś ala mafijka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TomaszL




Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 3

PostWysłany: Czw, 26 Mar 2015 16:25:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czy władze tego miasta, które reklamuje się na jakże przyjazne społeczeństwu pozwoli tak jawnie i bez owijania w bawełnę pokazywać, że układy i pieniądze rządzą Brodnicą?
Kiedyś to przynajmniej chowano się i stwarzano pozory, a teraz wszystko na oczach mieszkańców.
Dziwi mnie, że jeszcze nikt, nic z tym nie zrobił, a szczególnie konkurencyjne zakłady pogrzebowe, które właściwie są bez szans na przetrwanie.
Bodajże w Łodzi była kiedyś afera dotycząca sprzedaży informacji o zgonach zakładom pogrzebowym. Coś na podobę, tylko brakuje powiązań w policji, szpitalach itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
żmija




Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 34

PostWysłany: Czw, 26 Mar 2015 17:13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak teraz ale 10 lat do tyłu to "nazwisko" zmarłego wpływało na opłaty im bardziej znany tym stawka wyższa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Czw, 26 Mar 2015 17:16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Błąd tkwi chyba w sposobie myślenia „klienteli”, który tkwi jeszcze w innych czasach. Kościół dostosował się do nowych warunków rynkowych, wszystkich „służących Bogu” należy traktować jako administrację KK i nie ma problemów (kolejarz też chodzi inaczej ubrany). Siostrę znam osobiście, jest z wykształcenia ekonomistką i chyba nawet pracowała w „cywilnym życiu” jako księgowa. Równa baba, można się targować, szczególnie jak płaci się gotówką. Można też poprosić aby przedzwoniła do polecanej firmy, aby obsłużyli taniej, a jak nie, to się idzie do innej firmy. O co tam chodzi, to już widać po reklamie na murze kościelnym. Stosunek władzy w Bcy jest dokładnie taki sam jak stosunek władz centralnych PL do KK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Be-ca




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 452

PostWysłany: Czw, 26 Mar 2015 20:20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wanasaba stracił(a) poczucie czasu.
To nie władze Brodnicy odpowiadają za działalność watykańczyków.
Zgłaszajcie problem do Urzędu Skarbowego jeżeli widzicie przestępstwo skarbowe, bądź do prokuratury jeżeli stwierdzacie wyłudzanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wujek




Dołączył: 23 Lis 2011
Posty: 72

PostWysłany: Czw, 26 Mar 2015 20:45:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszl ale głupoty piszesz napisz 30 lat wstecz ile miałeś lat jesteś za .młody a firmę mogłeś zamówić nawet z Grecji . dawniej pracowali pijaczki byłlepiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krystof




Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 25

PostWysłany: Czw, 26 Mar 2015 21:10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fara poleca jedną firmę a Gabriel z parafii Fatimskiej i ks.Sebastian z fary poleca drugą firmę czyli tak musi widocznie być mi tam nikt firmy we farze nie wciskał Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Czw, 26 Mar 2015 22:32:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Be-ca napisał:
Wanasaba stracił(a) poczucie czasu.
To nie władze Brodnicy odpowiadają za działalność watykańczyków.
Zgłaszajcie problem do Urzędu Skarbowego jeżeli widzicie przestępstwo skarbowe, bądź do prokuratury jeżeli stwierdzacie wyłudzanie.
Gdzie ja piszę, że władze miasta odpowiadają za działalność watykańczyków? Piszę za to, że władze miasta prowadzą tą samą politykę wobec KK, co władze centralne. Do tego są zresztą zobowiązane. Gdzie problem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Nie, 29 Mar 2015 09:51:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewangelia Mateusza 10,8-9

Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TomaszL




Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 3

PostWysłany: Nie, 29 Mar 2015 11:19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, a zastanawiające jest też dlaczego przy każdym wypadku w okolicach Bcy, gdzie stwierdza się zgon widoczne są karawany firmy XXX o której mowa? Widać to nawet na niektórych zdjęciach z wypadków na portalach informacyjnych. Czyżby mąż był policjantem/lekarzem/ratownikiem medycznym, lub też strażakiem? Wcale by mnie to nie zdziwiło. Kiedyś słyszałem, że każdy zakład pogrzebowy posiada CB Radio, z wiadomych powodów, lub też informatora w Policji / pogotowiu.

Zaciekawił mnie temat i stwierdzam, że Brodnica jest usłana układami, a zarządzającym miastem, choćby burmistrzowi powinno być wstyd, że w ten sposób załatwia się poważne sprawy. To samo z kościołem, jeśli ksiądz jest księdzem "z powołania" to powinien zrobić porządek...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
konto usunięte




Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 778

PostWysłany: Nie, 29 Mar 2015 11:28:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Księża z powołania już nie istnieją. Teraz to czysty biznes Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.022323 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski