STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Lista Kandydatów co coś zrobili, lub mają szanse zrobić..
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zionek84




Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 432

PostWysłany: Pią, 14 Lis 2014 15:11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kangoo a co to ma wspólnego z Jowem!! Czy jak ich niebyło to takie sytuacje w normalnej ordynacji nie miały miejsca?? Były i to wiele razy. Ale widać komuś bardzo zależy na skompromitowaniu tego pomysłu.Ciekawe dlaczego GW nie napiszę, ile zaoszczędziło by Państwo na Jow. Bo na pewno nie mielibyśmy w Parlamencie tylu posłów, senatorów. Coś mało GW pisze, też o finansowaniu partii z budżetu. Ale za to znaleźli mega aferę w tym artykule.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 14 Lis 2014 15:29:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie w tym miejscu również wkleić mój ostatni wpis na Facebook przed ciszą wyborczą.

Chciałbym zwrócić się do Was po raz ostatni w tym tygodniu. Przede wszystkim dziękuję za wsparcie, które od Was otrzymałem. Ilość prywatnych wiadomości, rozmów oraz wielu innych przejawów poparcia, przerosły moje oczekiwania oraz utwierdziły mnie w tym, iż mój start w wyborach samorządowych okazał się właściwą decyzją. Dziękuję również wszystkim osobom, które przyczyniły się do podjęcia tej decyzji a następnie wspierały mnie w okresie przedwyborczym. Drugą sprawą z jaką się do Was zwracam jest prośba abyście poszli na wybory. Nie olewajcie decyzji, która odegra bardzo istotną rolę dla nas oraz naszego miasta przez najbliższe 4 lata. Wybierzcie kandydatów w sposób przemyślany oraz zgodnie ze swoim sumieniem. Natomiast po wyborach pamiętajcie o tym, że radni są dla mieszkańców a nie na odwrót. Wybieramy człowieka, otrzymuje on od nas kredyt zaufania i wymagajmy od niego aby ten kredyt spłacił.
Życzę Wam wszystkim oraz sobie, aby wyniki tych wyborów, jak najbardziej odzwierciedlały nasze preferencje, aby spośród kandydatów na burmistrza oraz radnych, wygrały te osoby, które będą w stanie sprawować swój urząd w sposób właściwy oraz zadowalający wyborców.

Dziś o godz. 00.00 zaczyna się cisza wyborcza. Po tej godzinie proszę o nie klikanie „Lubię to!” oraz nie udostępnianie mojego profilu, moich wpisów, komentarzy czy zdjęć. Cisza potrwa aż do końca wyborów tj. do niedzieli do godz. 21.00.
"Naruszenie zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie ciszy wyborczej stanowi wykroczenie, a naruszenie zakazu podawania do publicznej wiadomości wyników sondaży zachowań wyborczych i przewidywanych wyników wyborów - występek. Zatem ocena czy w danym przypadku doszło do naruszenia tego zakazu nie będzie należała do Państwowej Komisji Wyborczej, lecz do organów ścigania i sądów" - zaznacza PKW.
Za złamanie ciszy wyborczej grozi kara nawet do 1 mln zł grzywny, więc chyba nie warto ryzykować Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arek76




Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 250
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 14 Lis 2014 17:04:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kangoo napisał:
Arek76 napisał:
No jak w GW napisali to musi być prafda:)


Czyli co, skłamali? Zachowaj takie uwagi dla gimnazjalistów, to jest ten poziom świadomości...


Kiedyś była Trybuna Ludu teraz jest GW. To jest ten poziom "obiektywnego" i "rzetelnego" dziennikarstwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doris




Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 217

PostWysłany: Pią, 14 Lis 2014 17:30:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia Panie Pawle ,szkoda,że tylko Pan startuje z tej listy ,żeby coś w tym mieście zrobić trzeba mieć 11 ludzi w Radzie Miasta, ale miejmy nadzieje ,ze znajdzie się grupa nowych odważnych,która usunie "stare grzyby " z RM i wniesie coś nowego pozytywnego.

Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 14 Lis 2014 17:40:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doris napisał:
Powodzenia Panie Pawle ,szkoda,że tylko Pan startuje z tej listy ,żeby coś w tym mieście zrobić trzeba mieć 11 ludzi w Radzie Miasta, ale miejmy nadzieje ,ze znajdzie się grupa nowych odważnych,która usunie "stare grzyby " z RM i wniesie coś nowego pozytywnego.

Idea


Nie dziękujęWink . Lista była otwarta, mogłem przyjąć jeszcze kilka osób, które widziałbym w radzie ale wybrali łatwiejszą drogę startując z większych komitetów. Nowym komitetem jest też "Razem dla Brodnicy", może warto przyjrzeć się również kandydatom w tej listy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Pią, 14 Lis 2014 20:42:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szramol a Ty z jakiego komitetu:-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ja_ala




Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 71
Skąd: brodnica

PostWysłany: Pią, 14 Lis 2014 20:57:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, tuż przed CISZĄ.
Panie Pawle, życzę powodzenia. Szczerze! Za "zmieleni,,," ,też. Może Pan dużo zdziałać! Fajnie było by z Panem pracować- o ile potrafi Pan pro publico bono złamać dyscyplinę partyjną. Cóż partie często nie mają racji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 14 Lis 2014 21:51:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fg99 - jedyny jednoosobowy KWW Brodniczanie Decydują

ja_ala - nie dziękuję, a co do dyscypliny partyjnej - dlatego właśnie wystartowałem sam, choć miałem możliwość podpiąć się do innych i mieć łatwiej, szybciej i przyjemniej. Jednak "dyscyplina partyjna" jest dla mnie nie do pomyślenia w momencie, gdy mamy głosować przeciw społeczeństwu, które nas wybrało... przecież to chore!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ja_ala




Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 71
Skąd: brodnica

PostWysłany: Pią, 14 Lis 2014 22:02:30    Temat postu: lista... Odpowiedz z cytatem

ależ ja mówię, że właśnie nie wolno głosować przeciwko społeczeństwu...etc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
advocate




Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 313

PostWysłany: Pią, 14 Lis 2014 22:18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szramol napisał:
fg99 - jedyny jednoosobowy KWW Brodniczanie Decydują

ja_ala - nie dziękuję, a co do dyscypliny partyjnej - dlatego właśnie wystartowałem sam, choć miałem możliwość podpiąć się do innych i mieć łatwiej, szybciej i przyjemniej. Jednak "dyscyplina partyjna" jest dla mnie nie do pomyślenia w momencie, gdy mamy głosować przeciw społeczeństwu, które nas wybrało... przecież to chore!


Czyli przykładowo, wybrany na zasadzie JOW poseł z okręgów dolnośląskich, nie mógłby zagłosowac za zamknięciem kopalni tylko w obronie swoich wyborców, utrzymywac stan rzeczy w której Budżet Państwa dopłaca miliardy złotych do tego, by te kopanie pozostały? Z jednej strony pragmatyka rentowności kopalni i obrona budżetu przed stratami z drugiej strony bronienie pewnej grupy osób, która kosztem wszystkim będzie gwarantem reelekcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JACKCBR




Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 37

PostWysłany: Pią, 14 Lis 2014 22:22:47    Temat postu: Re: Lista Kandydatów co coś zrobili, lub mają szanse zrobić. Odpowiedz z cytatem

JACKCBR napisał:
Zróbmy listę Kandydatów, co coś zrobili dla Miasta i okolicy z konkretnymi faktami, a także tych co jak byli Radnymi szkoda marnować na Nich dlaej głosu, bo słychać, że wielu nawet tu zaglądających waha się na Kogo głosować.. Konkretnymi, danymi - faktami zróbmy rzetelną, uczciwą
listę Kandydatów i Ich osiągnięcia, a może porażki..
Na pewno to wielu "otworzy oczy" lub pozwoli wyrobić obraz na Kogo głosować, a Kogo unikać..


Zbliża się dzień 16 listopada, gdzie My Mieszkańcy, Obywatele, ludzie mamy prawo głosu, prawo oddania Komuś możliwości bycia naszym Przedstawicielem, decydowania o wydawaniu naszych podatków, ale
także o rozwoju lub dalszej stagnacji, o nowych inwestycjach, które
będą rozwijały miasto - okolice, albo tylko pozornych czynnościach
bez efektu... Jest wiele przed nami, jest wiele możliwości dla nas, będą kolejne projekty EU, które jeśli będą rzeczowo wykorzystane nie tylko
w infrastrukturę, remonty budynków, placów, Rynków, ale przede wszystkim w innowacje, w nowe rozwiązania dla ludzi, dla naszego rozwoju, to będzie sukces.. bo to będę ostatnie tak duże już dotacje.. Najbliższe kilka lat, albo nasz Region i także za nim ok. 400 powiatów całej Polski odejdzie... dalej do przodu.. albo zmarnuje szanse..
bo żyjemy na prawdę w pięknych i spokojnych czasach w tej części świata, gdzie tak nie dawno jeszcze (100 lat temu) wiadomo co tu było, jeszcze zabory, jeszcze I wojna przed kolejną jeszcze większą II wojną
i dużo biedy, jeszcze więcej jak dziś nierówności, wiele tragedii ludzkich, rodzinnych.. Dziś na prawdę są piękne czasy.. Smile)

Bądźmy optymistami, pomimo często przeciwności i trudów codzienności, bo tylko tacy ludzie idą dalej do przodu, i nakręcają wszystko na lepsze, wykorzystajmy te Wybory, nie zmarnujmy kolejnych 4 lat, głosujmy tylko na ludzi co:
- jeśli byli we władzach mają pokazać, że coś sensownego zrobili
i chcą robić dalej,
- jeśli chcą być we władzach można im zaufać i dać 4 lata do działania,
- jeśli nie mamy na Kogo tak do końca zagłosować wybierzmy tzw. "mniejsze zło", aby było lepiej, może nie idealnie, ale na pewno lepiej..

Nasze miasto, nasz powiat potrzebuje zmian, zmian na lepsze, do tego potrzebni są nowi lub jeśli byli to dalej tylko Ci co sprawdzili się wiarygodni przedstawiciele społeczeństwa.. jakich wybierzemy, tak sobie na 4 lata zgotujemy dalej decyzje, wydatki, strategie, nasze lokalne życie..
Przede wszystkim idźmy na Wybory, idźmy głosować (czego nie mogli robić nasi przodkowie np. pod zaborami tylko 100 lat temu), a My mamy
to szczęście, że żyjemy na prawdę w pięknych czasach, możemy wiele mamy też często coraz lepiej, ale trzeba walczyć jeszcze o więcej
dla nas i naszych bliskich. Tylko udział w Wyborach powoduje, że
- to My decydujemy,
- to My rozliczamy,
- to My dajemy mandat zaufania..
obyśmy potem nie biorąc udziału w Wyborach nie narzekali, dlatego
niby jeden głos, aż jeden głos, ale ważny przy setkach, tysiącach podobnie myślących..
Zakładając ten post nie myślałem, że aż tyle osób napisze, może:
- nie zawsze idealnie,
- nie zawsze rzeczowo,
ale internet zmienia naszą rzeczywistość corocznie, zmienia też ludzi, zmienia Nas - oby zawsze na lepsze i na pewno skraca komunikację, której poza banerami, plakatami, kilkoma spotkaniami, gdzie na ok. 100 kandydatów (kilku chodziło po domach i agitowało) tej komunikacji medialnej - lokalnej jeszcze brakowało..

Po Wyborach zostańmy dalej przy komputerach i patrzmy na to zaczną
i będą robić nowe Władze, patrzmy przez 4 całe lata, piszmy tu dalej,
bo nasze głosy, siła internetu jest i będzie za 4 lata jeszcze większa..,
aby na kolejne Wybory było łatwiej podsumować działania tych co będą Nas reprezentować i dla nas działać, powinni dla nas działać..

16 Listopada 2014 r. - Niech żyje Demokracja Samorządowa
i Nasza Kochana Polska !!!!!!
Pozdrawiam,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 14 Lis 2014 22:52:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

advocate napisał:
szramol napisał:
fg99 - jedyny jednoosobowy KWW Brodniczanie Decydują

ja_ala - nie dziękuję, a co do dyscypliny partyjnej - dlatego właśnie wystartowałem sam, choć miałem możliwość podpiąć się do innych i mieć łatwiej, szybciej i przyjemniej. Jednak "dyscyplina partyjna" jest dla mnie nie do pomyślenia w momencie, gdy mamy głosować przeciw społeczeństwu, które nas wybrało... przecież to chore!


Czyli przykładowo, wybrany na zasadzie JOW poseł z okręgów dolnośląskich, nie mógłby zagłosowac za zamknięciem kopalni tylko w obronie swoich wyborców, utrzymywac stan rzeczy w której Budżet Państwa dopłaca miliardy złotych do tego, by te kopanie pozostały? Z jednej strony pragmatyka rentowności kopalni i obrona budżetu przed stratami z drugiej strony bronienie pewnej grupy osób, która kosztem wszystkim będzie gwarantem reelekcji.


Czyli przykładowo, wybrany na zasadzie JOW poseł z okręgów dolnośląskich, szukałby sposobu na odzyskanie rentowności kopalni, na zatrzymanie kupna węgla zza granicy, na zlikwidowanie połowy niepotrzebnych stanowisk wysokiego szczebla w spółkach i kampaniach węglowych. Właśnie w tej chwili kopalnie są sztucznie utrzymywane przy życiu aby przed wyborami ktoś mógł pokazać, że dba o górników i liczyć na ich głosy oraz całej poustawianej piramidki: prezes, pod-prezes, zastępca prezesa, zastępca pod-prezesa itd. Ten system jest chory, jest to pierwszy element, który trzeba zmienić w celu poprawy sytuacji w Polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.030854 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski