STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Czy Kandydaci na Radnych robią coś.., w tym spotkania..
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JACKCBR




Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 37

PostWysłany: Czw, 06 Lis 2014 19:38:45    Temat postu: Czy Kandydaci na Radnych robią coś.., w tym spotkania.. Odpowiedz z cytatem

Czy Kandydaci na Radnych Miasta Brodnicy robią bezpośrednio jakieś spotkania ze swoimi mieszkańcami.. W innych miastach jest głośno, i dużżżooo spotkań chętnych na Radnych.. aż to widać, aż tego wiele,
aż niektórzy narzekają Smile, a u nas niewiele widać.., cisza.. czyżby przedwyborcza już.. Sad

Np. okręg 21. w Brodnicy m.in. z nowym os. Sobieskiego nikt się kilkuset mieszkańcami, a i głosami Kandydatów nie interesuje.
Startują z tego Okręgu:
Pan Andrzej Pszuk, Pani Marta Szmidt, Pan Jacek Belkiewicz,
Pan Radosław Kożuchowicz, Pan Zbigniew Gutowski,
Pan Wacław Sarnowski..
i cisza, żadnych zebrań, żadnej agitacji... i walki o głosy, a szkoda,
bo mieszkańcy pomimo obietnic Miasta od 2-3 lat czekają:
- na utwardzoną ul. Polną do osiedla,
- brakujące ogrodzenie wg projektu i obietnic Developera,
- mają wiele innych spraw społecznych do omówienia.

Samymi reklamami, "pustymi" tekstami i opowiadaniem niewiele głosów można zyskać.. a działaniem, agitacją w terenie, spotkaniami w plenerze
z mieszkańcami już można wielu z kilkuset potencjalnych mieszkańców takiego osiedla dostać głosy.. a to też pokazuję, czy dalej tacy Kandydaci będą jako Radni działać, wychodzić dalej do mieszkańców, pomagać
w sprawach ludzi, a nie tylko po Wyborach "urzędować"..
Z okręgu 21. na razie nikt wielu tu mieszkańców os. Sobieskiego
nie przekonał, i jak tak dalej będzie głosy dostaną Kandydaci z innych Okręgów, ale takie prawo wyborów i bezczynności Kandydatów..
Potrzebujemy aktywnych Radnych, takich co będą działać, takich Panów "Majorków"!!! - był kiedyś na Grunwaldzie taki Pan w latach 70-80, a
ile dobrego.. zrobił dla osiedla.. Starsi pamiętają.. Smile
My mieszkańcy potrzebujemy takich co będą działać, pracować dla ludzi
i wśród ludzi, ale to też czynić przede wszystkim po Wyborach..

Idźmy przede wszystkim za 10 dni na Wybory w dniu 16.11.2014 r.,
z obowiązku patriotycznego, głosujmy tylko na ludzi wiarygodnych, nieważne z jakiej partii, nieważne w jakim wieku, na Tych co mogą coś zrobić, a opowiadaczom i jeszcze co do tej pory rządzili i niewiele z tego wynikło lepiej nie marnować głosu.. na kolejne lata.
Idźmy przede wszystkim licznie na Wybory dla naszej Polski !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fg99




Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 2363

PostWysłany: Czw, 06 Lis 2014 20:22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny Twoj bardzo dobry post/ Zerknij na ich ulotki/ Wam obiecuja wszystko? Uwazasz ze to ok? Czy tylko obluda by ich wybrac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
M. Szmidt




Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: Polska

PostWysłany: Czw, 06 Lis 2014 23:27:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny JACKCBR

Mam prośbę jeżeli Pan wymienia kogoś z imienia i nazwiska, to proszę sprawdzać informacje o których Pan pisze.
Napisał Pan o moim okręgu 21. No więc wyprowadzę Pana i innych z błędu, gdyż staram się dotrzeć do każdego mieszkańca w moim okręgu. Na ulicy Sobieskiego odwiedziłam już osobiście ok. 120 mieszkań. Jeżeli mieszka Pan na tym osiedlu to proszę się nie martwić na pewno i Pana niebawem odwiedzę. Nie da się odwiedzić 1000 osób w jeden dzień, zwłaszcza poświęcając chętnym czas na rozmowę, co staram się robić.
Po drugie trzykrotnie w tym roku walczyłam o rozpoczęcie robót związanych z budową ulicy Polnej, niestety opóźniło się to ze względów technicznych, na co wpływu niestety nie mamy.
Informuję, że w przyszłym tygodniu ma zostać rozstrzygnięty przetarg, a niezwłocznie po tym oddany plac budowy. Termin wykonania prac został ustalony na koniec kwietnia 2015.
Ponadto spotkanie z kandydatami na radnych oraz burmistrzem miało miejsce dzisiaj o godz. 18 w BDK.


Z poważaniem
Marta Szmidt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krzyżak




Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 153
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 09:28:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, były podane już 2 terminy przetargu (koniec czerwca 2014, potem wrzesień 2014 - przynajmniej takie info dotarło do mieszkańców), a teraz jest podawany kolejny. Mało kto wierzy w te zapowiedzi.
Proszę się nie dziwić, że ludzie się denerwują. W taki dzień jak dzisiaj wydostanie się z z tego osiedla graniczy z cudem - droga przypomina trasę odcinka specjalnego Rajdu Polski.


Ostatnio zmieniony przez Krzyżak dnia Pią, 07 Lis 2014 13:57:23, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wyborca2014




Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 14

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 11:15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani Marto pani tak pięknie pisze ,a czy wyjaśni pani nam czemu pani głosowała za podniesieniem sobie diety? by nie skupiać się na pani to głosowali jeszcze
Za: Marek Hildebrandt, Marta Szmidt, Antoni Śmiecikowski, Brygida Bartkowska, Katarzyna Baśkiewicz, Zdzisław Bogacki, Wacław Derlicki, Zbigniew Gutowski, Wiesław Kalinowski, Dariusz Kaliszer, Renata Kamińska, Bogdan Majczuk, Roman Pawlak, Krzysztof Socki, Barbara Tuptyńska, Lech Witkowski.

przeciw byli zaś : Jan Kowalski, Janusz Rosik, Adam Siekliński.Wstrzymali się: Zygmunt Rawski, Jacek Furgalski.

Nie wstyd pani chodzić teraz po domach i prosić o kolejny wybór? od razu zaznaczam nie chcę tylko pani atakować, ale jest pani osobą niezależną finansową która bycie radną powinna traktować jako misję społeczną.Nie zaś kolejną pensję ,a tak pani zagłosowała wraz z kilkoma innymi osobami.Oczywiście też doceniam wiele rzeczy które pani zrobiła,ale proszę o wytłumaczenie czemu pani tak zagłosowała?
Co do radnych mam nadzieję,że w następnej radzie będzie mniej bezrobotnych z rentą,nauczycieli czy pijaków(niestety też i tacy są) tym podobnych bo im zależy tylko na dodatkowej pensji. Mam też nadzieję,że będzie więcej młodych osób tak jak pani bo mam nadzieję,że poszła pani po rozum do głowy jeżeli chodzi o diety i nie będzie więcej pomysłów z podwyżkami,bo jednak doceniam to ,że była pani osobą aktywną . Proszę zawsze pamiętać, że osoby które są niezależne finansowo nie powinny walczyć o podwyżki gdy działają społecznie. Listę głosujących za podwyżkami wkleiłem by każdy pamiętał ,nie po to się kandyduje do rady by dorabiać do pensji ,emerytury,renty czy stanowiska pracy ale by działać na rzecz naszej wspólnoty jaka jest Brodnica
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CHeatoN




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 53

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 11:22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130705/INNEMIASTA02/130709582

http://nowosci.com.pl/200627,wideo-Radni-w-Brodnicy-podniesli-sobie-diety.html

Żeby nie było, że powyższe słowa nie mają poparcia.

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
M. Szmidt




Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: Polska

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 14:54:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie !

Postaram się krótko odpowiedzieć na zadawane pytania.
Co do diet, to tak jak już jeden z użytkowników zauważył, dla mnie nie jest to żaden dochód, w większości jest zresztą wydatkowany na różne cele społeczne, ale o tym nie chciałabym dłużej gdyż chciałabym aby osoby czy organizacje, które tego wsparcia potrzebują pozostały anonimowe, jest to kwestia bardzo delikatna.
Dziękuję za zauważenie mojej aktywności i powiem krótko, iż w kolejnej kadencji chciałabym być jeszcze bardziej aktywna, gdyż mam pewien niedosyt dotyczący niektórych spraw, ale któż z nas nie popełnia błędów... do nich też trzeba umieć się przyznać.
Trzecia sprawa dotyczy ulicy Polnej. Ja się Państwu wcale nie dziwię, bo sama osobiście pewnie niejednokrotnie byłabym wściekła, ale proszę mi wierzyć że ta sprawa była dla mnie priorytetowa zwłaszcza w ostatnim roku, gdyż miałam sygnały od wielu mieszkańców i to rozgoryczenie jest dla mnie zupełnie zrozumiałe. Niestety żyjemy w kraju papierkologi i nie jesteśmy w stanie pewnych spraw przeskoczyć jeżeli ma się to odbywać zgodnie z prawem.
Co do terminu rozstrzygnięcia przetargu to mogę powiedzieć, że będzie to czwartek w przyszłym tygodniu, także proszę mi wierzyć, że i ja śledzę z wielką niecierpliwością Państwa ale i moją sprawę (bo tak ją traktuję). Uzbrójmy się jeszcze w te 6-7 dni cierpliwości, o to proszę.
Na pewno poinformuję o rozstrzygnięciu przetargu.
Cieszę się jednak że dostrzegacie Państwo plusy mojej pracy, to bardzo buduje i przynajmniej na mnie działa zachęcająco do rozwiązywania dalszych problemów, a na sprawy naszych mieszkańców jeszcze raz powtórzę byłam, jestem i będę otwarta.

Pozdrawiam !
Marta Szmidt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monk




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 958

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 15:28:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że troska o potrzeby mieszkańców spowodowała pojawienie się kandydatów na forum.
Ja tam nie wierzę, że to przez wybory za tydzień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hwdp




Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 884
Skąd: BUTTHURT GENERATOR

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 18:40:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znikną z forum po wyborach jak już dorwą się do koryt Wink

Gdyby wybory coś zmieniały to by ich zakazano.


Demokratyczne wybory rozstrzygają o tym, kto będzie uciskany w majestacie prawa.
Autor: Nicolás Gómez Dávila
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Be-ca




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 452

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 19:05:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta daj sobie spokój, zawsze będą chcieli widzieć błędy i coś w stylu "prezesa" mówią tak: link na dole.
Nie zmienimy ich, ale to jest na szczęście garstka.
Też umilkną po wyborach.
Pozdrawiam.
https://www.youtube.com/watch?v=qWXYGNyujbk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
M. Szmidt




Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: Polska

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 20:50:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda tylko że ta rozmowa robi się tak niekulturalna. Uważam, że forum nie do końca jest dobrym miejscem na załątwianie spraw poszczególnych mieszkańców. Ja jestem i zawsze byłam dla mieszkańców dostępna w BR Miejskiej a także telefonicznie, Ci którzy chcieli coś zgłosić i poprosić o pomoc w jakiejś sprawie zawsze wiedzieli jak do mnie dotrzeć... No cóż wszystkim nie dogodzimy.
Smutne jest tylko to, że niektóre wypowiedzi naładowane są taką agresją.

Pozdrawiam !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 20:59:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@M. Szmidt
... ale któż z nas nie popełnia błędów... do nich też trzeba umieć się przyznać
Przyznac sie to troche malo, w swiecie doroslych ponosi sie tez konsekwencje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Be-ca




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 452

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 21:08:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak popieram, jak trzeba będzie walczyć ideowo, to dla ślepej i zakłamanej ideologii zniszczą swoją matkę! Dla nich nie jest ważne to co zrobiliście.
Nie robiąc nic - bardzo źle, robiąc coś - macie nowych projektantów budowlanych, doradców domorosłych i fachowców od kroju szycia i czegoś tam mycia. Nie róbcie nic dla tego miasta a będzie dobrze.
Marta te forum to dno.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wanasaba




Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 1032

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 21:31:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Be-ca
jestem z Toba zgodny, juz w przypadku starowki nalezalo nas ukarac i nic nie robic!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pool95




Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 178

PostWysłany: Pią, 07 Lis 2014 21:50:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy pamiętasz czasy, jak z trójkąta w latach 80-tych zrobiono parking asfaltowy. Ludzie bili brawo i mówili "mamy w końcu dostęp do sklepów i możemy zaparkować". Mieszkańcy Rynku protestowali i z czasem przeszli do codzienności. Teraz mamy ripley i za chwilę też przejdziemy w ten stan.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> WYBORY luźnie dyskusje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.018994 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski