STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Pytanie do mam rodzących w brodnickim szpitalu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AnulaP




Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 2

PostWysłany: Sob, 06 Wrz 2014 11:40:27    Temat postu: Pytanie do mam rodzących w brodnickim szpitalu Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam pytanie do kobiet rodzących w ostatnim czasie w brodnickim szpitalu. Co trzeba mieć przygotowane dla siebie i dziecka w naszym szpitalu? Co szpital, to inne wymagania. Próbowałam kilka razy dodzwonić się na oddział położniczy - niestety bez skutku. Dodam, że planowane jest CC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
żmija




Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 34

PostWysłany: Sob, 06 Wrz 2014 18:00:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rodziłam w kwietniu ale naturalnie Cool Masz mieć CC czyli dziecko po porodzie ubiorą ci w twoje rzeczy a nie w szpitalne jeśli będziesz chciała.
Teraz jest polityka nie kąpania dziecka po porodzie do 2 tygodni więc się nie zdziw jak dostaniesz maleństwo nie umyte - chodzi o florę bakteryjną
Co zabrać do szpitala dla dziecka Ubranka, pampersy, chusteczki nawilżające ręcznik do kąpieli ( możesz poprosić żeby ci umyły) 1-2 pieluchy tetrowe żadnych kremów typu sudokrem i podobne ( maly sudokrem dostaniesz w tych pudełkach po porodzie) w domu zrób małą paczuszkę z ubrankami dla dziecka żeby tatuś nie szukał za długo jak by ci ubranek zabrakło- bo możesz się zdziwić tym co przyniesie Laughing dla Ciebie Wodę do picia i to sporo, sztuce, kubek, środki czystości(papier toaletowy bo szybko w szpitalu wychodzi) klapki pod prysznic ręcznik - najlepiej ciemny Jeśli planujesz karmić piersią ( po cesarce nie jest to łatwe ale się nie poddawaj) to nakładki lub krem np Maltan nie trzeba go ścierać z brodawki przed karmieniem nic więcej nie przychodzi mi do głowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nelly10




Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 12

PostWysłany: Sob, 06 Wrz 2014 20:30:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rodziłam dziecko naturalnie dokładnie dwa miesiące temu i po porodzie od razu mi umyli i przynieśli na dwie godziny. Potem na noc zabrali, abym ja mogła odpocząć. Całe wyposażenie co Pani napisała się przydało Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kasiancusia




Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 118

PostWysłany: Sob, 06 Wrz 2014 20:49:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miałam jeszcze ze sobą majtki jednorazowe (kupilam w Magdalence 5szt za ok.7zl) no i podkłady poporodowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnulaP




Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 2

PostWysłany: Sob, 06 Wrz 2014 21:04:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za rzeczowe odpowiedzi Smile Ciąża bliźniacza, więc ubranka x 2.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nelly10




Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 12

PostWysłany: Sob, 06 Wrz 2014 21:05:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To gratuluję i powodzenia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kasiancusia




Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 118

PostWysłany: Sob, 06 Wrz 2014 21:11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w takim razie podwójne gratulacje!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madzior




Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 112
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 07 Wrz 2014 07:05:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jeszcze proponuje swoją poduszkę/jaśka bo te szpitalne nie są zbyt wygodne Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kasiancusia




Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 118

PostWysłany: Nie, 07 Wrz 2014 08:12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzeczywiście, ja też miałam swoją Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lusia




Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 58

PostWysłany: Nie, 07 Wrz 2014 17:53:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak z "obsługą"-opieką, kiedyś czytałam, że jest w brodnickim szpitalu nieciekawie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madzior




Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 112
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 07 Wrz 2014 18:06:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lusia napisał:
A jak z "obsługą"-opieką, kiedyś czytałam, że jest w brodnickim szpitalu nieciekawie

ogólnie rzecz biorąc Panie pielęgniarki miłe i pomocne, czasami wiadomo że każdy ma gorszy dzień. Ja nie narzekam, było ok, może nie czułam się jak rodząca księżna ale powodów do narzekań też nie mam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
żmija




Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 34

PostWysłany: Nie, 07 Wrz 2014 18:50:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nelly10 z tego co wiem to szpital bierze udział w jakiś badaniach i dziecko zaraz po porodzie powinno zostać połozone na tobie i zostawione do 2h Po tym czasie dopiero zabrane na badania ważenie i mierzenie ( ale nie każda położna stosuje się do tych zaleceń )
Lusia obsługa nie jest najgorsza( rodziłam 2x)tak jak napisał Madzior czasami ktoś moze mieć gorszy dzień Smile
Fakt poduszkę lepiej zabrać swoją
AnulaP dogadaj sie z rodziną żeby nie urządzała pielgrzymek do was potrzebujesz odpocząć i tego samego potrzebują inne połóżnice
przy 1 porodzie do pani na sąsiednim łóżku goście byli od rana do nocy strasznie krępowałam wyjść do łazienki bo koszula poplamiona
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pokerowa dama




Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 26

PostWysłany: Nie, 07 Wrz 2014 20:08:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie prawdą jest, że po cesarce są problemy z karmieniem. Ja jestem po cesarce i karmie już ponad rok. To jest tylko kwestia nastawienia psychicznego. Druga sprawa to odpowiednie zadbanie o siebie (picie dużo wody, odpowiednie odżywianie, dużo odpoczynku i relaksu) i dbanie o odciąganie pokarmu, żeby nie zalegał za długo (jeśli maluszek nie wyciągnął wszystkiego to wspomóc się laktatorem). Jedynie co jest mniej komfortowe to pierwsze karmienia, bo przez 12 godz. musisz leżeć płasko i ktoś musi ci przytrzymać dziecko.
Żaglewski i Stuczyński bardzo ładnie zszywają po CC i prawie w ogóle nie wiać blizny. Podobno Bojko strasznie paskudzi. Ważne jest także, bo może nikt z lekarzy czy pielęgniarek tego nie powie, żeby później jak wrócisz do domu miejsce po cieciu przemywać najlepiej szarym mydłem. Szwy ciągną troche mocniej jak masz pełen pęcherz, także jak najczęściej go opróżniaj. Poproś pielęgniarki, żeby w miarę możliwości dały Ci wygodniejsze łóżko z niezapadającym się materacem, bedzie łatwiej wstać. U mnie materac się tak zapadał jak bym w hamaku leżała. Było dużo wolnych łóżek takze bez problemu mogłam się przenieść. Dużo ruchu, ale bez przeciążania (nie dźwigaj) i szybko wracasz to formy.
Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nelly10




Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 12

PostWysłany: Wto, 09 Wrz 2014 10:47:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żmija, zostało położone na 15 minut, potem zabrali do umycia i zbadania itd. Dopiero potem przynieśli na 2 godziny. Przy porodzie miałam położną, która pomagała i była ze mną w czasie ciązy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Zdrowie, uroda, moda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.019022 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski