STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Podziękowanie za rozmowę
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebmroz




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 52

PostWysłany: Pon, 01 Wrz 2014 07:41:08    Temat postu: Podziękowanie za rozmowę Odpowiedz z cytatem

Słyszeliście o listownym podziękowaniu za rozmowę kwalifikacyjną? Podobno za granicą jest to w dobrym tonie, ale w Polsce jeszcze mało kto o tym słyszał. Czytałem o tym tutaj http://praca.gratka.pl/poradnik/art/podziekowanie-za-rozmowe-rekrutacyjna-thank-you-note-11850.html Wysyłacie takiego e-maila po spotkaniu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Pon, 01 Wrz 2014 15:42:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce jest generalnie taka mentalność, że jak ktoś nie ma w czymś interesu to ma w d***e. Czy to idziesz do pracy, czy kupujesz samochód, dom czy cokolwiek innego, jak ktoś już nie jest zainteresowany to ma w d***e dzwonienie, pomimo że obiecał. Podejrzewam, że ten brak kultury przenosi się również na firmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
święty powszedni




Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 752

PostWysłany: Pon, 01 Wrz 2014 16:00:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie, wszystko zależy od człowieka!

pajac pozostanie pajacem!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bamberbomber




Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 753

PostWysłany: Pon, 01 Wrz 2014 16:02:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie brak kultury. Ale jak ktoś ma jakiś interes to jeden drugiemu w d... włazi. Brak zwykłej uprzejmości tam gdzie powinna być.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kala666




Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 105
Skąd: Brodnica, Kujawsko-Pomorskie

PostWysłany: Wto, 02 Wrz 2014 14:53:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, wiem, że w Niemczech tak właśnie jest. Mój mąż kiedy starał się o pracę za granicą dostawał po rozmowach listy z podziękowaniem za rozmowę, oczywiście z decyzją że albo się udało lub nie albo,że przeszedł kolejny etap rozmowy. I w drugą stronę też to działa,osoba starająca się o pracę wysyła e-maila z podziękowaniem, za poświęcony czas itp. Nam jeszcze daleko do takich standardów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Wto, 02 Wrz 2014 15:36:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kala666 napisał:
Nam jeszcze daleko do takich standardów...


Tu nie chodzi o standardy a zwykłą ludzką życzliwość. Rak zwany komunizmem zabił w Polakach życzliwość wobec innych, nie zmieni się to do czasu jak nasi dziadkowe i rodzice nie wymrą. Dopiero młode pokolenie urodzone w latach 90-tych ma szansę cokolwiek zmienić w temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Redd's




Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 91
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Sro, 03 Wrz 2014 06:42:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johncage napisał:
Kala666 napisał:
Nam jeszcze daleko do takich standardów...


Tu nie chodzi o standardy a zwykłą ludzką życzliwość. Rak zwany komunizmem zabił w Polakach życzliwość wobec innych, nie zmieni się to do czasu jak nasi dziadkowe i rodzice nie wymrą. Dopiero młode pokolenie urodzone w latach 90-tych ma szansę cokolwiek zmienić w temacie.


No to pojechałeś! Chyba sam jesteś urodzony w latach 90-tych, że masz takie podejście. Życzliwość chyba nie zależy od ustroju, który panuje, ale od tego co wynosisz z domu. A poza tym obecne pokolenie "gimbazy" (urodzonych w latach 90-tych) nie ma pojęcia o podstawowych zasadach dobrego wychowania, empatii, a tym bardziej życzliwości, nie wspominając już o respektowaniu ogólnie przyjętych zasad. Niestety sama tego ostatnio doświadczyłam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
johncage




Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 908

PostWysłany: Sro, 03 Wrz 2014 17:21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Redd's napisał:
Chyba sam jesteś urodzony w latach 90-tych, że masz takie podejście.


Urodziłem się we wczesnych 80-tych Razz

Redd's napisał:
Życzliwość chyba nie zależy od ustroju, który panuje, ale od tego co wynosisz z domu.


Życzliwość wynika z otwartości na innych ludzi, starzy ludzie to beton, którego nie skruszysz. Jeżeli uważasz że jest inaczej spróbuj przekonać rodziców do swojej racji :>. Co do wynoszenia racji z domu, oczywiście się zgadzam. Starsi z dobrymi manierami są zamknięci i często pomimo dobrych zalet nie są życzliwi. Ale ich dzieci już mają taką szansę bo ominęła ich komuna.

Redd's napisał:
A poza tym obecne pokolenie "gimbazy" (urodzonych w latach 90-tych) nie ma pojęcia o podstawowych zasadach dobrego wychowania, empatii, a tym bardziej życzliwości, nie wspominając już o respektowaniu ogólnie przyjętych zasad.


Zaprzeczyłaś sama sobie poprzednim zdaniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sebmroz




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 52

PostWysłany: Czw, 04 Wrz 2014 15:53:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też się wydaję, że jest to takie ekhm wazeliniarstwo, nadgorliwość . A z drugiej strony taka formalność może też być odebrane jako profesjonalna postawa. Ja raz musiałem dosłać referencje po rozmowie i wówczas rzeczywiście podziękowałem za spotkanie i możliwość wzięcia w rekrutacji. Pracy nie dostałem Wink kto się miał dobrze zaprezentować, ten się zaprezentował
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sebmroz




Dołączył: 11 Lip 2013
Posty: 52

PostWysłany: Czw, 04 Wrz 2014 15:56:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johncage napisał:
Kala666 napisał:
Nam jeszcze daleko do takich standardów...


Tu nie chodzi o standardy a zwykłą ludzką życzliwość. Rak zwany komunizmem zabił w Polakach życzliwość wobec innych, nie zmieni się to do czasu jak nasi dziadkowe i rodzice nie wymrą. Dopiero młode pokolenie urodzone w latach 90-tych ma szansę cokolwiek zmienić w temacie.


Nie szedłbym tak daleko. Po prostu u nas trochę inaczej wygląda proces rekrutacji niż na zachodzie. A że pewne trendy i mody przychodzą stamtąd właśnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
frank86




Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 1

PostWysłany: Sob, 06 Wrz 2014 09:36:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem ostatnio na kilku rozmowach i w kilku przypadkach uzupełniałem tą drogą informację, gdzie przy okazji dziękowałem za poświęcony czas. Czasami osoba rekrutująca na rozmowie chciała aby podesłać jakieś szersze portfolio czy referencje.
Jednakże sami pracodawcy nie są bez winy, bo bardzo często poza wyświechtanym "oddzwonimy do Pana" nie informują kandydata o dalszych losach rekrutacji...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwonakimko80




Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 3

PostWysłany: Wto, 30 Wrz 2014 14:32:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od pracodawcy jak to odbierze, trzeba podczas rozmowy wyczuć czy będzie to dla niego pozytywnie czy negatywnie odebrane przez niego Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loki




Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 432
Skąd: Górzno

PostWysłany: Wto, 30 Wrz 2014 14:51:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Redd's napisał:
A poza tym obecne pokolenie "gimbazy" (urodzonych w latach 90-tych)


Koleżanko!!
Osoby urodzone na początku lat 90 (m.in. ja) daaaaaawno wyrosły z poziomu gimbazy, w tej chwili są na etapie pracy zawodowej i zakładania rodziny albo kończenia studiów albo i wszystko na raz (m.in. ja Smile ). I wierz mi lub nie, ale większość z nas nie ma problemów z współżyciem społecznym. Co innego roczniki z drugiej połowy lat 90...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bamberbomber




Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 753

PostWysłany: Wto, 30 Wrz 2014 16:50:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Loki napisał:
Redd's napisał:
A poza tym obecne pokolenie "gimbazy" (urodzonych w latach 90-tych)


Koleżanko!!
Osoby urodzone na początku lat 90 (m.in. ja) daaaaaawno wyrosły z poziomu gimbazy, w tej chwili są na etapie pracy zawodowej i zakładania rodziny albo kończenia studiów albo i wszystko na raz (m.in. ja Smile ). I wierz mi lub nie, ale większość z nas nie ma problemów z współżyciem społecznym. Co innego roczniki z drugiej połowy lat 90...
ale to może jesteś wyjątkiem. Łatwo zaobserwować ze to pokolenie to mistrzowie autopromocji za , która często nie stoi wiedza. Kombinują zamiast solidnie przykładać się do pracy .Najczęściej wytykają błędy innym sami nie robiąc nic. wpadnij do okolicznych zakładów gdzie kierownicy z lat 90 mają władzę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
m.s.5




Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 13

PostWysłany: Sro, 01 Paź 2014 06:38:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj tam z tymi uprzejmościami to tylko zbędna biurokracja a nic konkretnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> KAFEJKA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.024045 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski