STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Sadzenie drzew przy drogach
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fomicz




Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 1021
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 27 Mar 2014 15:18:56    Temat postu: Sadzenie drzew przy drogach Odpowiedz z cytatem

Ze strony starostwa

Cytat:
Przy drogach powiatu brodnickiego co roku, dzięki dotacjom z WFOŚIG, sadzi się nowe drzewa. W ostatnich trzech latach posadzono ponad 700 drzew.


A ja już myślałem, że wzdłuż jezdni nikt nie będzie nasadzał nowych drzew. Nie można ich posadzić z dala od drogi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Osoba




Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 344

PostWysłany: Pią, 28 Mar 2014 10:28:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drzewa są dla idiotów żeby mieli się na czym zatrzymać , gdyby nie było drzew to diabli wiedzą gdzie by się zatrzymali nie mówiąc o stratowanych uprawach. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pią, 28 Mar 2014 12:36:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fomicz napisał:
A ja już myślałem, że wzdłuż jezdni nikt nie będzie nasadzał nowych drzew. [...]
A niby jak mają je nasadzać... w poprzek ? Wink

fomicz napisał:
[...]Nie można ich posadzić z dala od drogi?
Z dala czyli ile ?
Każda droga ma tzw. pas drogowy (o szerokości zależnej od "rangi" drogi). Za owym pasem jest grunt prywatny. Drogowcy nie mogą sadzić drzew na gruncie prywatnym więc siłą rzeczy są ograniczeni pasem drogowym.

W skrócie to dla autostrad i dróg ekspresowych wynosi on co najmniej 2 m a dla pozostałych dróg 0,75 m od zewnętrznej krawędzi wykopu, nasypu, rowu lub od innych urządzeń wymienionych w art. 4 pkt 1 i 2 (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ
z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.)
Tak więc "pola do popisu" drogowcy za wielkiego nie mają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fomicz




Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 1021
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 28 Mar 2014 12:47:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osoba napisał:
drzewa są dla idiotów żeby mieli się na czym zatrzymać , gdyby nie było drzew to diabli wiedzą gdzie by się zatrzymali nie mówiąc o stratowanych uprawach. Smile

Kto jest wg Ciebie idiotą? Kierowca, który omija ciągnik wyjeżdżający z pola i wpada na takie drzewo? Czy inny przypadek. Rzeczywiście, żal stratowanych upraw, są więcej warte niż ludzkie życie czy zdrowie.


krotom napisał:
fomicz napisał:
A ja już myślałem, że wzdłuż jezdni nikt nie będzie nasadzał nowych drzew. [...]
A niby jak mają je nasadzać... w poprzek ? Wink


No właśnie tak myślałem...
Brakuje już terenów, gdzie można by te drzewa posadzić? Musi to być w pobliżu dróg?
Po co one mają być: osłaniać przed nalotem samolotów, czy dawać cień jak jedzie się furmanką?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krotom




Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 2594
Skąd: Karben

PostWysłany: Pią, 28 Mar 2014 13:35:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O zaletach możesz poczytać tutaj.
Zaiste, jakby nie było drzew to "zdarzenia drogowe" mogłyby wyglądać tak.

Z drugiej strony co, powycinajmy wszystkie drzewa to ludzie się o nie nie będą zabijać ? To zasypmy od razu też jeziora - nie będą się w nich ludzie topić Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fomicz




Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 1021
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 28 Mar 2014 13:55:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krotom napisał:

Z drugiej strony co, powycinajmy wszystkie drzewa to ludzie się o nie nie będą zabijać ? To zasypmy od razu też jeziora - nie będą się w nich ludzie topić Twisted Evil

Ty pokazujesz debili, a ja mówie o wielu zwykłych przypadkach. Dozwolona prędkość:
- wybiega zwierze z pola
- wyjeżdża nagle ktoś z podporządkowanej
- w nocy nagle pojawia się nieoświetlony rowerzysta bądź pieszy
i wiele innych.

Gdy sa drzewa 99% samochodów tam trafia (prawo Murphi'ego) i następstwa są fatalne, gdyby drzew nie było, pewnie obrażenia odniósł by wyłącznie pojazd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bamberbomber




Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 753

PostWysłany: Pią, 28 Mar 2014 20:20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drzewa były stawiane dla koni chroniły od upału. Teraz to niosą śmierć ilu zawiniętych już było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Sob, 29 Mar 2014 08:45:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drzewa niosą śmierć .....
taaak na gałęzi siedzi kostucha i podpuszcza drzewo żeby zabiło jadących samochodem ....

nie słyszałem o przypadku żeby przez drzewo ktoś zgiął w wypadku komunikacyjnym Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
man




Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 590

PostWysłany: Sob, 29 Mar 2014 09:24:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:
drzewa niosą śmierć .....
taaak na gałęzi siedzi kostucha i podpuszcza drzewo żeby zabiło jadących samochodem ....

nie słyszałem o przypadku żeby przez drzewo ktoś zgiął w wypadku komunikacyjnym Wink


I tu się z Tobą zgodzę wyjątkowo..
Drzewa NIE są przyczyną wypadków a jedynie skutkiem...często nieostrożnej jazdy kierowców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bamberbomber




Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 753

PostWysłany: Sob, 29 Mar 2014 13:16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:
drzewa niosą śmierć .....
taaak na gałęzi siedzi kostucha i podpuszcza drzewo żeby zabiło jadących samochodem ....

nie słyszałem o przypadku żeby przez drzewo ktoś zgiął w wypadku komunikacyjnym Wink
Jadę sobie autem tir nagle jedzie na czołówkę i uciekam do rowu a tam drzewo i do piachu . Tak zginął znajomy miał 70 na liczniku ustalenia policji. Taki sam Przypadek miła znajoma ale drzewa nie było tylko pole i żyje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Sob, 29 Mar 2014 13:58:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wniosek z tego taki że to nie wina popaprańca za kierownicą ciężarówki tylko drzewa...... Wink

Inna sytuacja , znajoma ugniatała liście we wiadrze , straciła równowagę i sie przewróciła , upadając uderzyła głowa w kamień , nie żyje .....
pytanie co ją ,,zamordowało '' wiadro , liście , kamień ? czy może błędnik ?
jeżeli tak to raczej to samobójstwo było...... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bamberbomber




Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 753

PostWysłany: Sob, 29 Mar 2014 15:50:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:
Wniosek z tego taki że to nie wina popaprańca za kierownicą ciężarówki tylko drzewa...... Wink

Inna sytuacja , znajoma ugniatała liście we wiadrze , straciła równowagę i sie przewróciła , upadając uderzyła głowa w kamień , nie żyje .....
pytanie co ją ,,zamordowało '' wiadro , liście , kamień ? czy może błędnik ?
jeżeli tak to raczej to samobójstwo było...... Wink
Ginie nie winny człowiek bo niema pola manewru i i to się często dzieje, co mnie obchodzi ten kierowca skoro ja zginę za niewinność? Wypadki mogą być i pod prysznicem. Co nie zmienia faktu że nik pod prysznicem gniazdka niema. Po co stawiać przeszkody? Jaka funkcje spełniają drzewa przy drodze bo wozaków już niema.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Nie, 30 Mar 2014 12:08:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to może inaczej , przyczyną wypadku był debil za kierownicą , brawura , nadmierna prędkość , warunki atmosferyczne , stan techniczny pojazdu ...itp itd .
Skutek rozbite o drzewo auto śmierc czlowieka.
Pytnie czy wypadek miałby miejsce gdyby nie w/w warunki ?

Co do tego ma drzewo ? równie dobrze mógł tam stać słup znak bariera budynek czy choćby prom kosmiczny ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fomicz




Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 1021
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Nie, 30 Mar 2014 17:17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jack 254 napisał:

Pytnie czy wypadek miałby miejsce gdyby nie w/w warunki ?

Oczywście ,że wypadek byłby ale jego skutki byłyby zapewne zupełnie inne. No chyba, żeby nagle pojawił się tam dom...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack 254




Dołączył: 10 Kwi 2009
Posty: 3566

PostWysłany: Nie, 30 Mar 2014 19:56:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macie racje winne jest rosnace drzewo......nie debil za kierownica i cała reszta skladnikow....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.025731 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski