STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
czy istnieje jeszcze sprawiedliwość?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mondzia
Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 160
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Czw, 06 Lut 2014 20:47:16    Temat postu: czy istnieje jeszcze sprawiedliwość? Odpowiedz z cytatem

Ciekawy artykuł o działaniu władz gminy


Zamknięto przedszkole w Grążawach

Kiedy w lutym 2001 roku radni gminy Grążawy (od 1 stycznia 2005 roku gminy Bartniczka) podjęli uchwałę o likwidacji Szkoły Podstawowej w Grążawach, rodzice uczniów tej placówki wykazali się wielką determinacją i pomysłowością nie pozwalając na jej zamknięcie. Sojusznika znaleźli w Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkół Katolickich z Częstochowy, które podjęło się prowadzenia szkoły, popularnie zwanej katolicką. Okazało się, że subwencja oświatowa i wsparcie organu prowadzącego wystarczało na zaspokojenie potrzeb finansowych placówki, a nawet na jej rozwój. I to bez dodatkowych opłat od rodziców. Naukę w nowej-starej szkole rozpoczęło około 80 uczniów. Podejmując decyzję o likwidacji szkoły w Grążawach, jak podawano z przyczyn ekonomicznych, nie podjęto dyskusji nad likwidacją bliźniaczej szkoły w Łaszewie. Przekształcono ją w filię Szkoły Podstawowej w Radoszkach, w której zatrudniano kierownika szkoły i 5 nauczycieli, a także obsługę do utrzymania czystości i ogrzewania budynku. To wszystko dla 35 uczniów w oddziałach 0-3. Czy w tym przypadku ekonomia nie działała?

Pozycja i możliwości szkoły w Grążawach rosły w dużym stopniu dzięki dotacjom unijnym m.in. z projektu „Z Małej Szkoły w Wielki Świat”. Rodzice chętnie posyłali swoje pociechy do tej szkoły. Również spoza Grążaw-ba, nawet z sąsiednich gmin i powiatów.

Pełni inicjatywy nauczyciele i rodzice postanawiają skorzystać z kolejnego unijnego projektu o nazwie Małe Przedszkole. W „Czasie Brodnicy” z 8 lutego 2007 roku czytamy m.in.:

„Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci na wsi to główny cel, jaki postawili sobie inicjatorzy utworzenia Małego Przedszkola w gminie Bartniczka. (…)Przedszkole powstało przy miejscowej Katolickiej Szkole Podstawowej im. Franciszka z Asyżu w ramach projektu „Małe Przedszkole w każdej wsi” realizowanego przez Federację Inicjatyw Oświatowych. (…) Z danych Federacji Inicjatyw Oświatowych wynika, że w województwie kujawsko-pomorskim powstało już 10 takich przedszkoli. (…) Małe Przedszkole w Grążawach jest pierwszym i jak na razie jedynym w powiecie brodnickim. (…)W województwie kujawsko-pomorskim na 302 przedszkola, tylko 71 znajduje się na wsi, a wsi jest 3530. (…) Inicjatywa jest o tyle ważna, że umożliwia dostęp do nowatorskich form edukacji dzieciom w wieku przedszkolnym, mieszkającym na wsi.(…)”

Po upływie trzech lat rodzi się nowa inicjatywa, o której można przeczytać we wspomnianej wyżej gazecie 13 marca 2010 roku:

Przedszkole w Grążawach wyszło naprzeciw potrzebom rodziców. Od niedawna czynne jest 12 godzin na dobę: od szóstej rano do osiemnastej. Trzylatki są w grupie razem z sześciolatkami.

- Wielu rodziców naszych przedszkolaków pracuje zawodowo, dojeżdżają do pracy ze wsi do miasta. Postanowiliśmy udogodnić im życie poprzez znaczne wydłużenie czasu funkcjonowania placówki. Mogą wcześniej przywozić dzieci do przedszkola i później je odbierać. Rodzice są z tego zadowoleni – mówi wychowawczyni Irena Berent.(…)

- Ważne, że mamy dobre warunki lokalowe nawet na tak liczną i zróżnicowaną wiekowo grupę. Dzieci mają dużo miejsca, czują się swobodnie. Jest główna sala do zabaw i ćwiczeń, mamy jadalnię z dostosowanymi stolikami i krzesełkami. Spory metraż pozwala także na organizowanie większych imprez przedszkolnych, jak chociażby bale karnawałowe – wyjaśnia wychowawczyni.
Przed laty w Grążawach istniała zerówka przy szkole. Później przeistoczyła się w oddział przedszkolny. Teraz jest samodzielnym przedszkolem z grupą różnowiekową działającym przy Szkole Podstawowej SPSK w Grążawach. Część godzin jest współfinansowana z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
- Ten fundusz nie tylko dofinansowuje część zajęć, także wzbogaca placówkę we wspaniałe pomoce naukowe, książki. Mamy zestawy nowoczesnych zabawek jak ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnia. Teraz czekamy na basen z kulkami. Większość naszych dzieci głównie nastawiona jest na zabawę, więc takie wyposażenie przedszkola jest bardzo pomocne, mile widziane – podsumowuje Irena Berent.

A co się dzieje w sąsiednim Łaszewie? Radni gminy Bartniczka podejmują wreszcie decyzję o likwidacji filii, ale jednocześnie postanawiają otworzyć w budynku szkoły przedszkole. Remontują, ogłaszają konkurs na stanowisko dyrektora przedszkola, przewidują zatrudnienie 3 nauczycieli do trzech oddziałów. Tylko zapominają policzyć dzieci! I okazuje się, że do przedszkola uczęszcza 27 dzieci, a tu pieniądze na duży remont wydane (chyba własne, bo nie było słychać o wsparciu unijnym!), nauczycieli w trakcie roku szkolnego zwolnić nie można… Co zrobić? Skąd wziąć dzieci na uzupełnienie „wakatów przedszkolaków”? I zrodził się pomysł- zamknąć przedszkole w Grążawach. Z dnia na dzień! Szok! Podobno po sześciu latach sprawnego funkcjonowania przedszkola w budynkach szkoły władze gminy dopatrzyły się, że w umowie użyczenia budynków szkoły Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkół Katolickich brak zapisu o zgodzie na prowadzenie niepublicznego przedszkola. Czy Stowarzyszenie robiło cokolwiek, by zmienić taki stan rzeczy? Czy nie można by po prostu zmienić zapisu w umowie użyczenia i pozwolić funkcjonować przedszkolu, które nie korzysta z gminnych dotacji?

Informacje o zamknięciu przedszkola rodzice dzieci przedszkolnych otrzymali z dnia na dzień.

21 listopada 2013 roku odbyła się sesja rady gminy, na którą przybyli rodzice z dziećmi uczęszczającymi do przedszkola w Grążawach. Mimo obecności kilkuletnich dzieci, radni nie wyrazili zgody na dokonanie zmiany w porządku obrad i wcześniejsze rozpatrzenie tematu przedszkola. I rodzice, i dzieci cierpliwie czekali do samego końca sesji. Kolejny raz pokazali swoją determinację w walce o to co im się słusznie należy bo to nie gmina ale inicjatywa lokalnej społeczności doprowadziła do otwarcia placówki przedszkolnej.

A co się będzie działo z przedszkolem w sąsiednim Łaszewie? Czy straty uda się zbilansować czy po raz kolejny zanotujemy ujemny bilans finansowy w budżecie gminy? Jak Polska długa i szeroka niewiele jest gmin, którym wystarcza subwencja oświatowa na prowadzenie szkół i przedszkoli. W zdecydowanej większości przypadków w budżetach gmin trzeba zagwarantować dodatkowe środki na utrzymanie placówek. Gmina Bartniczka do najbogatszych nie należy, będzie więc musiała te dodatkowe środki wydać na utrzymanie przedszkola w Łaszewie. Przedszkolu w Grążawach, podobnie jak dotąd szkole podstawowej subwencja by wystarczyła.

Pewnie fajnie by się rządziło, gdyby nie ci mieszkańcy i ich inicjatywy!

http://bartniczka.net.pl/zamknieto-przedszkole-w-grazawach/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karamba
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 91

PostWysłany: Czw, 06 Lut 2014 21:22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przykre...kolejny raz kasa, polityka i stołki są ważniejsze od potrzeb zwykłych ludzi Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deizy
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 15

PostWysłany: Nie, 09 Lut 2014 20:59:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaczerpnięte z wyżej podanej strony :comment autor: Iza
Opublikowano dnia 7 lutego 2014 o godz. 07:53

Ostatnie wydarzenia dowodzą, że jak już jesteś wójtem (ewentualnie przewodniczącym rady gminy) to wszystko możesz.
Mieszkańcy nie odpuścili sprawy z oddziałem przedszkolnym w Grążawach. Dążyli do sprawiedliwości, postawili się władzy samorządowej, nie bali się otwarcie mówić o sprawie, ani wyrażać swojej opinii. Jedyną odpowiedzią władz było wygrażanie palcem. W tej chwili rada gminy, chcąc uniknąć odpowiedzialności, WYPOWIADA UMOWĘ UŻYCZENIA NA PROWADZENIE NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GRĄŻAWACH. 14 lutego odbędzie się sesja, na której radni zagłosują za uchwałą. Już dzisiaj wszyscy wiemy, jaki będzie wynik głosowania. I co? Nie mówiłam, że jak się jest wójtem, to wszystko można…
Absurdalne jest uzasadnienie. Pamiętamy jak kilka miesięcy temu, zlikwidowali szkołę 1-3 w Łaszewie, teraz natomiast stwierdzili, że jest zapotrzebowanie społeczności lokalnej i chcą otworzyć taką szkołę (klasy 1-3) w Grążawach (gminną oczywiście). Wszyscy wiedzą, że mają nadmiar swoich nauczycieli i muszą ich „gdzieś upchnąć”. Oczywiście, nikt nie pamięta już, że chodzi o dobro dzieci…


comment autor: zyber
Opublikowano dnia 7 lutego 2014 o godz. 12:38

No to fajnie! Najpierw ze względów oszczędnościowych radni zamknęli szkołę I-III w Łaszewie, a teraz chcą otworzyć równie drogą w Grążawach. Albo ktoś nie uważał na zajęciach z ekonomii, albo działa w złej wierze. A może założyć szkołę korespondencyjną – gmina ponosiłaby jedynie koszty obsługi pocztowej. No może jeszcze papieru i długopisów. Tego jeszcze w Polsce nie było, ale w naszej gminie wszystko możliwe. Aha, i jeszcze mogliby w końcu wprowadzić internetowe głosowania w wyborach na wójta. Byłyby bardziej tajne i ludzie chętniej braliby w nich udział.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sisiak
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 41

PostWysłany: Nie, 09 Lut 2014 21:24:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przestancie pieprzyc glupoty jak nie wiecie co sie dzialo w tej szkole...
szkola w grazawach dziala nie legalnie!!!!!!!!
a gmina na takie rzeczy musi zwracac uwage !!!!
katalicka szkola NIE LEGALNIE otworzyla przedszkole bez zadnych pozwolen!!!
dyrektor owej szkoly sam w nie wie co sie w niej dzieje!!

zwana "KATOLICKA" - WIADOMO KTO NIA RZADZI : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
blee
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 7

PostWysłany: Nie, 09 Lut 2014 21:36:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to zle sie stalo ze gmina bartniczka wyremontowala stara szkole od podstaw i odpowiednio wyposazyla szkole w laszewie by moc gdzies zawozic dzieci gdy rodzice sa w pracy....
nie sadze by ktorys z rodzicow byl nie zadowolony z przedszkola w Laszewie.
chyba dobrze ze inwestuje pieniadze z uni w cos dobrego dla takich maluchow.
nie wydaje mi sie ze szkola w grazawach jest taka super ekstra by takie maluchy tam uczeszczaly.
ksieza na pewno sie oblawiaja za takie katolickie szkoly a remontow jak brak tak brak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deizy
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 15

PostWysłany: Nie, 09 Lut 2014 21:49:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sisiak napisał:
przestancie pieprzyc glupoty jak nie wiecie co sie dzialo w tej szkole...
szkola w grazawach dziala nie legalnie!!!!!!!!
a gmina na takie rzeczy musi zwracac uwage !!!!
katalicka szkola NIE LEGALNIE otworzyla przedszkole bez zadnych pozwolen!!!
dyrektor owej szkoly sam w nie wie co sie w niej dzieje!!

zwana "KATOLICKA" - WIADOMO KTO NIA RZADZI.


Tak - wszystko działało 13 lat " nielegalnie" bez wiedzy Wójta i Radnych..... i Oni sobie na to pozwolili?????
Przez 13 lat Szkoła działała prawnie, wszystko było wykazywane do SIO, RIO itp. Kontrole min. z Kuratorium jak i gminy nie wykazały żadnych nieprawidłowości - nikt nie stwierdził, że coś jest "nielegalne"!!!!!
Oddział przedszkolny otrzymał przydomek "nielegalności" , kiedy okazało się, że powstałe w 2013 przedszkole w Łaszewie ma zbyt małą liczbę dzieci i jest nierentowne.

Dziwi mnie fakt, że ludzie mieszkający w gminie bardzo mało wiedzą na temat jej działań, dają sobie "mydlić" oczy obietnicami.


Sisiak nie wypowiadaj się na temat "rządów" i sprawy szkoły - bo jesteś niedoinformowany.


"Katolicka" znaczy gorsza?????

blee - Tak dla ścisłości - rodzice nigdy nie mieli i nic nie mają do przedszkola w Łaszewie - dobrze, że jest ( powinno być w każdej wsi)
Jeśli twierdzisz, że przez 13 lat nie było nic w tej szkole robione, to jesteś w wielkim błędzie - widać jak interesuje Cię ta sprawa - jednostronnie.


Ostatnio zmieniony przez Deizy dnia Pon, 10 Lut 2014 01:13:51, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Megi
Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 2

PostWysłany: Nie, 09 Lut 2014 22:16:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

blee napisał:
a to zle sie stalo ze gmina bartniczka wyremontowala stara szkole od podstaw i odpowiednio wyposazyla szkole w laszewie by moc gdzies zawozic dzieci gdy rodzice sa w pracy....
nie sadze by ktorys z rodzicow byl nie zadowolony z przedszkola w Laszewie.
chyba dobrze ze inwestuje pieniadze z uni w cos dobrego dla takich maluchow.
nie wydaje mi sie ze szkola w grazawach jest taka super ekstra by takie maluchy tam uczeszczaly.
ksieza na pewno sie oblawiaja za takie katolickie szkoly a remontow jak brak tak brak.
Rodzice nie mają nic przeciwko istnieniu przedszkola w Łaszewie. Nie walczą o jego zamknięcie!!!!!! Nie macie pojęcia o czym piszecie!!! Rodzice walczą o swoje konstytucyjne prawo wyboru metody wychowania i nauczania dla swoich dzieci (Art.48). Szkoła katolicka nie jest prowadzona w Grążawach przez księży ani zakonników!!!!! Poza tym nauka w niej jest zupełnie bezpłatna!!!!! Więc nie pisz bleee o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sisiak
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 41

PostWysłany: Nie, 09 Lut 2014 22:21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zadnemu nauczycielowi ani rodzicowi owej szkoly nie zalezalo by na tym by wypisywac tu takie brednie...
mysle ze sprawie poruszanej tu nie chodzi wcale o szkole i dzieci, widze tu jakas nienawisc do gminy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 171

PostWysłany: Nie, 09 Lut 2014 22:24:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoły przyświatynne często reprezentują niski poziom merytoryczny.

Subwencja wystarcza. To dziwne. Może oszczędza się na wynagrodzeniu dla, może , emerytowanych nauczycieli ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klapek425
Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 1

PostWysłany: Nie, 09 Lut 2014 22:28:10    Temat postu: Bez wójta nie próbujta!!!!! Odpowiedz z cytatem

„Ludzie nie tańczmy jak nam wójt zagra…

Dawniej w cyrku zwierzęta uczono tańczyć zamykając je w klatce o metalowej podłodze. Pod klatką rozpalano ognisko i cygan rozpoczynał grę. Piękna muzyka towarzyszyła męczonemu zwierzęciu, gdy przestępowało z nogi na nogę nie mogąc ustać na rozgrzanej podłodze. U postronnego obserwatora zachowanie zwierzęcia wyglądało na taniec przy cygańskiej muzyce. Wyrobiony w ten sposób odruch warunkowy tak głęboko wrył się w umysł ciemiężonego zwierzęcia, że wystarczyło później, by cygan zagrał tę melodię, a zwierzę podskakiwało jak na gorącej podłodze.”

Kogoś wam to przypomina?? Podpowiedź: Jest ich kilkunastu!!!

„Naród polski przez lata był tym zwierzęciem więzionym w klatce komunizmu. klatki już nie ma od pokolenia, a my nie możemy wyzbyć się tego odruchu strachu.

Władza wykorzystuje z pełną premedytacją nasze słabości. Mówi nam co jest dla nas dobre, co powinniśmy robić, na kogo głosować, co nam wolno, a czego nie wolno. Z tego co nam wolno zostało tylko płacenie podatków.

Nie tańczmy jak nam władza zagra.

To my, płacąc podatki utrzymujemy władzę, wybieramy konkretnych ludzi by nas reprezentowali i my mamy prawo władzę rozliczać.

My jesteśmy pracodawcami władzy. ”

Jednak nasza władza nadal próbuje i próbuje. Chcą nas przekonać do słuszności staropolskiego powiedzenia: „Bez Wójta nie próbujta!!!”
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Megi
Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 2

PostWysłany: Nie, 09 Lut 2014 22:31:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sisiak napisał:
zadnemu nauczycielowi ani rodzicowi owej szkoly nie zalezalo by na tym by wypisywac tu takie brednie...
mysle ze sprawie poruszanej tu nie chodzi wcale o szkole i dzieci, widze tu jakas nienawisc do gminy :)
Człowieku Twoja ignorancja nie ma granic! Władze gminy mają służyć jej mieszkańcom. Ich decyzja cofnięcia umowy użyczenia to jest dopiero wyraz nienawiści do wyborców!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iza
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 3

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 07:55:20    Temat postu: Łaszewo na kredyt Odpowiedz z cytatem

Jakie pieniądze z Unii??? Remont przedszkola w Łaszewie, został sfinansowany tylko i wyłącznie z pieniędzy budżetu gminy.
700 tysięcy kredytu, który latami spłacać będą wszyscy mieszkańcy.
Pieniądze nasze, ale standardy unijne. Zapisanych dzieci około 35 (niektórych nikt na oczy nie widział, ale za to robią sztuczny tłum...),
7 pracowników, w tym trzech nauczycieli, dwóch pracujących, jeden czekający w pogotowiu, na wypadek, gdyby się trzecia grupa utworzyła (czekają w dalszym ciągu na "transport dzieci z Grążaw"), ale pensja na konto wpływa, mimo, że dzieci nadal za mało. Trzeba wiedzieć jak dbać o pracowników. Jak widać wójt potrafi nawet sztuczny etat stworzyć, by nie podpaść pracownikom...Gratuluję pomysłowości!
Za defraudację pieniędzy można iść do więzienia.
Na miejscu władzy zaczęłabym się bać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
H2O
Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 23

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 10:50:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. W szkole katolickiej subwencja wystarczy na utrzymanie, bo może sobie pozwolić na zatrudnianie nauczycieli na takich warunkach, na jakich gmina nie może ze względu na przepisy prawa.
2. Wójt gminy Bartniczka jest znany z tego, że się nie patyczkuje z nauczycielami i jak ktos jest zbędny, to albo otrzymuje wypowiedzenie, albo, jeśli może, to odchodzi na emeryturę. Jeżeli kogoś "przetrzymuje", to najprawdopodobniej nie może go zwolnić, bo dana osoba jest chroniona przez prawo - proszę postudiować KN, to dowiecie się, kiedy można kogoś zwolnić, a kogo nie. (Dodam, że osoby związane ze szkołą katolicką mogą nie mieć pojęcia o KN, bo tam jej zasady nie obowiązują).
3. Na miejscu zwolenników szkoły katolickiej nie wspominałabym o sztucznym generowaniu liczby uczniów, bo może się okazać, że przyganiał kocioł garnkowi...
4. W tyłkach się wam z dobrobytu przewraca i tyle. Macie wszystko, co tylko można chcieć w 21 wieku, to szukacie dziury w całym. Proponuję przeprowadzić się do jakiejś sąsiedniej gminy, to zobaczycie, jakie ludzie mogą mieć problemy. Nie ma tam kanalizacji na całym obszarze gminy (np tu gdzie mieszkam jest szczątkowa, nie wiem jak miasto, ale na wsi nie ma wogóle), wodociąg szwankuje średnio raz na miesiąc, drogi w mieście gminnym (o wioskach nie wspomnę) albo są zniszczone, albo są po prostu gruntówkami, a władze gminne i powatowe przerzucają się odpowiedzialnością. Można by jeszcze długo wymieniać, ale nie o tym ten wątek.
5. Waszym dzieciom naprawdę jest obojętne, w jakiej szkole/przedszkolu się uczą. Ważna jest atmosfera i przekazane treści, a nie miejscowość, czy fakt, że jest to placówka katolicka, czy gminna.
6. Myślę, że ten wątek przedszkolny ma jeden cel - nie chodzi o dzieci, tylko o wybory samorządowe - ktoś próbuje zdobyć głosy poruszając temat, ktory od lat jest na topie w Grążawach/Łaszewie/Bartniczce (tylko tam, bo reszta gminy ma to w nosie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zosia123
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 3

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 11:08:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wójt gminy Bartniczka jak mi wiadomo jeszcze nie zwolnił żadnego nauczyciela trzyma ich bo po prostu ich się boi (ponieważ wszystkie rozprawy które były z nauczycielami przegrał)

Ostatnio zmieniony przez zosia123 dnia Pon, 10 Lut 2014 11:28:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 171

PostWysłany: Pon, 10 Lut 2014 11:28:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Atak na Prezydenta, prokuraturę, Lisa, Owsiaka i Orkiestrę, zdatnych wójtów , alarmy bombowe. Akcja przedwyborcza ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Brodnica i nasz powiat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach[ Strona wygenerowana w: 0.026901 sekund ] :: [ 15 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski