STRONA
GŁÓWNA
KATALOG
FIRM
GALERIA OGŁOSZENIA
PrzyklejonyWpisy na forum są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Brodnica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli znajdziesz wpis naruszający czyjeś prawa, napisz do nas.
Strona główna - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Dodatkowe menu: 50 ostatnich postów | 10 losowych tematów | GŁOSOWANIE | WYNIKI
Problem z kartą graficzną.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Komputery, gry, internet
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PAstuch




Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 556

PostWysłany: Pią, 25 Sty 2013 22:13:34    Temat postu: Problem z kartą graficzną. Odpowiedz z cytatem

Wiem że to nie forum stricte komputerowe ale z tego co się orientuje mamy tutaj kilku speców w tym temacie ^^

Witam mam dwie karty Radeon 6850 z tym że jedna jest z chłodzeniem pasywny (działa) i jedna z chłodzeniem aktywnym i właśnie ta działa normalnie do pewnego czasu tzn. wiatraczek na niej normalnie się kręci i komputer się włącza, potem pojawia się flaga windowsa i "trwa uruchamianie..." i potem czarny ekran i nic się nie dzieje żadne skróty klawiszowe nie działają jak również nie widać kursora. Niestety nie mam jak sprawdzić czy działa normalnie na innym zestawie :/ Jakiś tydzień temu chodziła ona normalnie w innym komputerze. być może uszkodziła się podczas podróży
Specyfikacje komputera to:
płyta główna MSI G31TM-P35
Procesor Intel Core 2 Quad Q8200 2,33 GHz
Ram 4GB DDr2 800 MHz CL6 (kingstona)
Directx 11
Zasilacz OCZ-cxs500w
GPU Radeon 6850HD
win 7 x64

Czy może ktoś mi powie co powinienem zrobić żeby ruszyć dalej komputer z kartą z chłodzeniem aktywnym w środku ? Na co zwrócić uwagę jeśli chodzi o uszkodzenia fizyczne?
W trybie awaryjnym dzieje się to samo a przywracanie ostatnie prawidłowej konfiguracji nic nie daje.
Jeśli to coś da to monitor wygląda raczej na wyłączony tzn. gaśnie i lampka na nim zaczyna migać.

I druga sprawa lampka na płycie głównej też miga co kilka sekund gdy jest włożona ta nie działająca karta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Szramka




Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 630
Skąd: Brodnica

PostWysłany: Pią, 25 Sty 2013 23:40:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic355924.html

może tu znajdziesz odpowiedź...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PAstuch




Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 556

PostWysłany: Pią, 25 Sty 2013 23:56:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, niestety nic tam nie znalazłem :/
zauważyłem że od ponad miesiąca wyskakuje mi taki błąd http://www.tinypic.pl/mwfjsrkx2fi1 . Początkowo go lekceważyłem bo myślałem że to kolejne wymysły windowsa. I to tłumaczyło by też to że czasami grafika podczas włączenia jakiejś gry sama ustawia się na 800x600 i potem najwyższą jaką mogę ustawić do 1440x900.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FlaVy




Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 140

PostWysłany: Sob, 26 Sty 2013 08:12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem że masz je podłączone po SLI? Po prostu odłącz jedną, uruchom kompa i zobacz czy wstanie. To samo zrób z drugą. Jeśli obydwie będa działy to problem może być taki że do trybu SLI potrzebne są dwa identyczne modele. Odmienny rodzaj chłodzenia może oznaczać że masz dwa różniące sie radeony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PAstuch




Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 556

PostWysłany: Sob, 26 Sty 2013 11:10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam ich obydwu w komputerze tylko pojedynczo.
Dlatego coraz bardziej mnie to denerwuje, bo wczoraj zmieniałem te karty z 50 razy a przy tej płycie głównej i obudowie to nie jest łatwe ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FlaVy




Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 140

PostWysłany: Sob, 26 Sty 2013 14:11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może coś z odświeżaniem ekranu. Na dzialającej karcie ustaw możliwie najniższą wartość herców i wloż niedzialajacą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PAstuch




Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 556

PostWysłany: Nie, 27 Sty 2013 22:05:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Próbowałem, nadal nic. Jutr zobaczę z innym adapterem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
markw




Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 12
Skąd: Brodnica (Gortatowo)

PostWysłany: Nie, 27 Sty 2013 23:08:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stara karta --> tryb awaryjny --> deinstalacja sterowników karty --> nowa karta --> uruchomienie w trybie normalnym. Ta operacja pozwoli Ci wykluczyć błędy programowe sterownika w systemie. Jeśli się uruchomi to odpowiedź już znasz. Daj znać Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PAstuch




Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 556

PostWysłany: Pon, 28 Sty 2013 14:23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W trybie awaryjnym działo się to samo co z tą nie działającą kartą więc odinstalowałem te sterowniki normalnie i teraz ta wcześniej działająca karta też teraz nie odpala :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PAstuch




Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 556

PostWysłany: Wto, 29 Sty 2013 16:53:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj kupiłem przejściówkę D-SUB DVI i działa. Tzn obie karty działają więc na mój chłopski rozum za wszystko odpwiedzialne były sterowniki, tzn Dp to nie zwykłe wejście tylko takie które wymaga sterowników (tak wyczytałem na różnych forach) no a skoro się pozbyłem sterowników to ta działająca wcześniej karta logiczne że przestanie działać a ta nowa karta najwidoczniej wymagała innych sterowników, Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Brodnica.net Strona Główna -> Komputery, gry, internet Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



[ Strona wygenerowana w: 0.015069 sekund ] :: [ 16 zapytań SQL ]

Powered by phpBB

Brodnica - zobacz miasto z najlepszej strony

Translation: Michał Paluchowski